De wedstrijd kende enkele rommelige eerste minuten, waarin DESZ werd teruggedrukt op eigen helft. Het gevaar bleef echter beperkt tot corners en de hachelijke situaties die volgden.
Na deze relatief moeilijke periode rechtten de Sluzigers de rug en werden de rollen omgedraaid. De gasten maakten hun tegenstanders het voetballen onmogelijk en zochten zelf herhaaldelijk de aanval.
In de achttiende minuut resulteerde dit in een verdiende voorsprong voor DESZ. Remco Lachenal werd diep gestuurd over de linkerflank, waarna hij Mark Elken vond op het middenveld. Laatstgenoemde stuurde Lachenal vervolgens het penaltygebied in, waar de middenvelder de bal klaar legde voor spits Tom Kisjes. De clubtopscorer schoot de bal via de lat op fantastische wijze binnen: 0-1.
Ook na de voorsprong bleven de Sluzigers aandringen. Binnen een korte periode kwam Pastink enkele keren gevaarlijk door. In de sprintduels met zijn directe tegenstander was hij simpelweg te snel en kon hij herhaaldelijk het penaltygebied van de gastheren binnen snijden. Tweemaal schoot de aanvaller echter te zacht in, terwijl voorgeven wellicht een betere optie was geweest. Bij een derde keer gaf Pastink wel voor en vond hij Martijn Strating bij de tweede paal. De aanvoerder besloot in één keer te schieten maar zag zijn inzet naast het beoogde doel verdwijnen. Ondanks deze mogelijkheden bleef de minimale voorsprong dus gehandhaafd. TOP’63 kon hier echter weinig tegenover stellen en stuitte telkens weer op de verdediging van de gasten. Ruststand: 0-1.
Ondanks een goede, felle start van de tweede helft, produceerde TOP’63 al snel een gelijkmaker. Na een vrije trap aan de rechterzijde van het veld kwam de bal terecht bij de ingeschoven centrale verdediger. Op zo’n twintig meter van het doel bedacht hij zich niet en haalde hij hard uit. Keeper Quirijn de Kraker moest het antwoord schuldig blijven: 1-1.
Enkele minuten na de gelijkmaker kon de Kraker opnieuw vissen. De verdediging van de gasten reageerde niet adequaat op een steekpass over de rechterkant van de thuisploeg. De rechtsbuiten maakte gebruik van de situatie en tikte de bal binnen: 2-1.
Met de voorsprong op zak kreeg TOP’63 vleugels en legde de ploeg andermaal de problemen van DESZ bloot. Vijf minuten na de tweede treffer was het namelijk opnieuw raak voor de gastheren. Een voorzet kon ongehinderd gegeven worden, welke bij de tweede paal werd binnen gekopt door de vrijstaande aanvaller: 3-1.
Ondanks de achterstand bleef DESZ zeker niet kansloos. Zo was Elken gevaarlijk met een schot en nam ook Lachenal het vijandelijk doel onder vuur. De rood-witten kregen doorgaans voldoende ruimte maar gingen hier te vaak niet goed mee om, waardoor menig aanval strandde op de rand van het zestienmetergebied van de Friezen.
In de tussentijd werd de sfeer wat grimmiger en werden er, vooral aan de zijde van TOP’63, enkele harde overtredingen begaan. DESZ liet zich niet intimideren door het fysieke spel maar moest wel met lede ogen toezien hoe de thuisploeg de voorsprong vergrootte. Invaller Jan-Filip Mooiweer verloor de bal op de rand van het eigen penaltygebied, waarna de aanvaller van de thuisploeg de bal langs de Kraker schoof: 4-1.
In het restant van de wedstrijd probeerde DESZ het nog wel maar bleef de ploeg aanvallend onmachtig. De thuisploeg vond het verder wel welletjes en speelde de wedstrijd, uiteindelijk met tien man wegens een rode kaart, simpel uit. Eindstand: 4-1. Volgende week komt Workum op bezoek bij DESZ. Een wedstrijd die van belang is voor de stand in de tweede periode. Aanvang: 14.30 uur, Sportpark Cingellanden.
Robin Rook
Scoreverloop:
| 0-1 |
Tom Kisjes |
| 1-1 |
Speler TOP’63 |
| 2-1 |
Speler TOP’63 |
| 3-1 |
Speler TOP’63 |
| 4-1 |
Speler TOP’63 |
Opstelling: Quirijn de Kraker, Thijs Pereboom, Robin Schoonewelle, Mark van Eerde, Demian Slurink (Jan-Filip Mooiweer), Robin Rook, Martijn Strating, Mark Elken (Ronny Bakker), Remco Lachenal, Gilbert Pastink en Tom Kisjes (Gerjan Kronenberg).
Remco |